Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šipkovaná s krysaříky

26. 3. 2010

Šipkovaná s krysaříky

Osoby a obsazení:

Karel - bernský salašnický pes t.č. na penzi

Bohouš - pražský krysařík dlouhosrstý

Adélka - pražská krysařice v nejlepších letech, t.č. v očekávání

Moje maličkost - homo sapiens, europoidní (kavkazské)  rasy.

 

 

Jednoho krásného dne se podívá Karel z okna a říká:

Obrazek,,Venku je krásně, prckové se nudí, vymyslíme jim nějakou zábavu!" ,,No a co máš na mysli?" , já na to.  ,,Nezapomeň, že Adélka je v tom a nemůže si dovolit žádnou divočinu."

,,No, já myslel, něco co by je bavilo a u čeho by se taky něčeho dobrýho nadlábli a samozřejmě, že já bych to taky musel ochutnat, jestli je to pro ně vhodný, vždyť víš, vy lidi našim chutím prostě moc nerozumíte."

,,No to by mě moc zajímalo, co konkrétního máš na mysli?" , ptám se Karla.

A Karel s lišáckým úsměvem: ,,Připravíme jim něco mezi orientačním během a šipkovanou!" Připrav do skleniček s víčkem něco dobrýho, co já samozřejmě musím nejprve ochutnat. Potom půjdeme ty a já na procházku a skleničky jim schováme, no a oni potom půjdou zase s tebou po té samé trase a skleničky s dobrůtkou budou hledat.  Udělej ale do víček pár dírek, ať to nemají ze začátku tak složitý!"

No a tak jsem udělala, co Karel vymyslel. Jako ideální odměnu do schovávaných skleniček určil paštičku, skleničky jsem mu dala do tašky a vyrazili jsme.

 

ObrazekJeště přede dveřmi se Karel na chvíli posadil a znovu si promyslel svůj plán. Krysaříci zatím doma nedočkavě poštěkávali, protože  tušili nějakou psinu.

 

 

 

 

 

 

ObrazekPo chvíli chůze se Karel zastavil: ,,Tady by to šlo."

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 Tak ještě poslední kontrola před ukrytím skleničky.......

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

  

 

...skleničku zakrýt suchou trávou...

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 ...poslední optická kontrola a pokračujeme k uschování další skleničky.

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

   

,,Děláš jim to moc lehký, když to dáváš jenom do trávy. Zkus taky do země. Hele, kolik je tady dír od myší, tak to do jedné strč a přiklop drnem a uvidíme, jak si s tím poradí" , říká Karel.

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Tak a zamaskováno. Kdo by řekl, že tady někde je sklenička. Tohle bude ale dost těžký...

 

 

 

 

 

 

A jdeme domů, Bohouš a Adélka už netrpělivě čekají.

Obrazek

 

Ještě jim vysvětlit, o co půjde. Pokutálet skleničku v kuchyni na zemi, nechat je objevit, co v ní je dobrého, otevřít skleničku a dát jim ochutnat vybranou lahůdku.

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

  

 

Připravit ke startu...

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

...a hledej, šmudlo...

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

  

Po chvilce vyhledávání Adélka něco ucítila... ,, Tady někde už to bude, Bobe... pojď mi pomoct, jsi starší a zkušenější, pojď rychle, než to najde někdo jiný.

Ty myši jsou snad všude."

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

A Bohoušek na sebe nenechá čekat. Vzdor svým devíti letům se rozbíhá jako zamlada. Vítr mu fičí okolo uší a Bohouš zcela spolehlivě běží přímo k uschované skleničce.

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

A už ji mají! Zrádná sklenička sobecky ukrývající zamilovanou paštičku nemá prostě šanci. Bohoušek a Adélka jsou prostě skvěle sehraná dvojka, zejména pak, když jde o společný zájem.

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 A najít další skleničku, rafinovaně ukrytou v myší díře, už nečiní Adélce sebemenší problém. ,,Našla jsem ji!!!. Našlááá!!! Bohouší, já ji našla sama!!! Hurá!!!

 

 

 

 

 

 

A tak úspěšně skončila branná hra, kterou vymyslel náš Karel. Když jsme se vrátili domů, ptá se Karel:,, Tak co? Našli?"  A já povídám: ,, Našli Karle, i tu v myší díře." A on na to: ,, A co paštička? Zbyla nějaká?"  ,, To víš, že jo."  Karel slupnul zbytek paštičky a povídá: ,, Můžeš se se mnou vyfotit, jako s autorem dnešního branného odpoledne. Přitul se ke mně a já zmáčnu ten čudlík na foťáku packou. Jo, a ještě před námi drž tu lahvičku, ve které byla paštička, abysme to měli dokumentované."

Obrazek

 

  

 

Tak pozor, úsměv, vyletí kočička.....

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář